Puzzle dla dwulatka – idealny pomysł na prezent!

Kupowanie prezentów to trudna sztuka, zwłaszcza jeśli obdarowanym ma być małe dziecko. Jaką rzecz wybrać, żeby zainteresować najmłodszych i zapewnić im godziny spędzone na dobrej zabawie? W charakterze podarunku dla dwulatka świetnie sprawdzą się… puzzle! Dzieci w tym wieku z pewnością zaciekawi układanka ze znanymi im z książeczek bohaterami, taka jak “Puzzle. Pucio. Co tu pasuje?”.

Dlaczego puzzle?

puzzle dla 2 latka promocja to dobry prezent z kilku powodów. Dzieci w tym wieku z pewnością zainteresują się tego rodzaju układankami, oczywiście dopasowanymi do ich umiejętności. Dodatkowo puzzle:

– pozwalają na ćwiczenie spostrzegawczości;

– uczą najmłodszych cierpliwości i wytrwałości, jednocześnie zapewniając satysfakcję z efektu końcowego – ułożonego obrazka;

– uczą rozpoznawania kształtów;

– pomagają trenować logiczne myślenie;

– pozwalają ćwiczyć sprawność manualną.

Pucio – kim jest i dlaczego maluchy go lubią?

Pucio to główny bohater serii książek i zabawek edukacyjnych dla najmłodszych, sympatyczny chłopczyk, którego przygody chętnie poznają dzieci. Autorką książek o Puciu jest Marta Galewska-Kustra, pedagog i specjalistka w zakresie logopedii dziecięcej. Tytuły z serii “Pucio. Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać” zyskały sobie ogromną popularność wśród rodziców i najmłodszych. Łączą w sobie piękne, spokojne ilustracje, atrakcyjną dla dzieci treść oraz ćwiczenia ułatwiające naukę mowy.

Z tego też powodu puzzle “Pucio. Co tu pasuje?” świetnie sprawdzą się jako prezent dla dwulatków, którzy z ich bohaterem z pewnością zetknęli się już wcześniej. Zabawka składa się z 5 obrazków głównych i 20 uzupełniających. Przedstawiają one Pucia w codziennych, znanym maluchom sytuacjach, takich jak ubieranie się czy jedzenie. Zadaniem dziecka jest połączenie większych obrazków z mniejszymi, pasującymi do nich elementami (np. ilustracji Pucia, który się ubiera, z obrazkiem przedstawiającym czapkę). To wspaniały sposób na ćwiczenie koncentracji i logicznego myślenia poprzez zabawę. Dodatkowo układanka charakteryzuje się wysoką jakością i starannością wykonania. Wszystkie te cechy sprawiają, że puzzle “Pucio. Co tu pasuje?” będą idealnym prezentem dla dwulatka.

About the Author

You may also like these